New items
Coraz ciemniej w Wartheland
Rodzinne rymowanki na co dzień
Przebudzona
Stanisław Lem wypędzony z wysokiego zamku biografia
Banda wełniaków
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Spotkanie z Patrykiem Osieleńcem

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na promocję książki Patryka Osieleńca pt. „Iluminaci”, która odbędzie się 4 lutego br. o godz. 10:00 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).
Autor jest młodym człowiekiem, który od dzieciństwa boryka się z problemami zdrowotnymi, związanymi z dziecięcym porażeniem mózgowym (dysfunkcja wzrokowo-ruchowa). Od dzieciństwa zajmuje się pisaniem opowiadań, które były inspiracją do powstania trzech książek sensacyjno – przygodowych. Najnowsza powieść Patryka Osieleńca "Iluminaci" opowiada o nowojorskim wykładowcy akademickim, który trafia na ślady istnienia tajemnego stowarzyszenia, organizacji uczonych, sprzeciwiających się Kościołowi, znanych jako Iluminaci.
Patryk jest osobą obdarzoną twórczą wyobraźnią, pełną literackiej pasji. Pisanie jest dla niego swoistą formą autoterapii i – jak sam mówi – „nie tylko realizacją marzeń, lecz i oknem na świat jako osoby niepełnosprawnej". Podczas spotkania będzie można nabyć książki Patryka Osieleńca oraz uzyskać autograf młodego pisarza. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

A1_2sztuki.jpg

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Wspólnie z Stowarzyszeniem "Werwa" zapraszamy na 75. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników, które rozpocznie się w czwartek 2 grudnia 2021 o godz. 18:30 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Gościem wydarzenia będzie Wiesław Drabik - podróżnik, żeglarz i pilot, wykładowca PWSZ oraz autor ciekawej książki "Dogonić horyzont". Promocja podróżniczej publikacji jest głównym aspektem przedsięwzięcia. Podczas spotkania autor przedstawi książkę oraz opowie o kilku swoich wyprawach. Uczestnicy będą mieli możliwość nabycia książki, która może być znakomitym prezentem mikołajkowym lub gwiazdkowym. Cały przychód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ufundowanie bardzo atrakcyjnych nagród (rejsów żaglowcem) dla laureatów konkursu "Pomocna Dłoń". Serdecznie zapraszamy!
260196141_4854764214543395_6387898862835628021_n.jpg