New items
Ostatnia więźniarka Auschwitz
Nikola Tesla władca piorunów
Podejrzany bez dwóch zdań
Nieznane losy autorów lektur szkolnych wstydliwe tajemnice mistrzów pióra
Dziobak literatury reportaże latynoamerykańskie
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Spotkanie autorskie z Joanną Jax
Co?Wydarzenie literackie
Gdzie?Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
ul. Partyzantów 40, 22-100 Chełm
Kiedy?08.04.2022 17:00

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Jax, autorką poczytnych książek obyczajowych, które odbędzie się 8 kwietnia 2022 r. o godz. 1700 (piątek) w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.
Joanna Jax jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Mieszka w Olsztynie, który jest jej rodzinnym miastem. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. W wolnych chwilach maluje na szkle techniką warstwową, pasjonuje się grafiką, czyta literaturę biograficzną. Działa także jako copywriterka, felietonistka oraz wolontariuszka w „Fundacji dla Rodaka”, wspierającej Polaków w Kazachstanie. Debiutowała w 2014 roku powieścią „Dziedzictwo von Becków”, świetnie przyjętą przez czytelników i recenzentów. W roku 2022 r. na rynku wydawniczym ukazały się trzy powieści pisarki („Saga wołyńska. Głód”, „Wojenna miłość” oraz „Zimowy sen”).
Podczas spotkania będzie można nabyć książki Joanny Jax i uzyskać autograf pisarki.
Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

Joanna_Jax_2022.jpg

Koncert poświęcony pamięci Longina Jana Okonia
Co?Wydarzenie artystyczne
Gdzie?Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
ul. Partyzantów 40, 22-100 Chełm
Kiedy?01.04.2022 17:00

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na koncert literacko-muzyczny, poświęcony pamięci Longina Jana Okonia, w 2. rocznicę śmierci pisarza, który odbędzie się 1 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 (piątek) w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). W programie uroczystości zaplanowano recital Marka Miszczuka, montaż literacki w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie pod kierunkiem Doroty Mandzińskiej oraz wspomnienie o pisarzu (Zbigniew Waldemar Okoń, Ireneusz Rolewicz).

Longin Jan Okoń był prozaikiem, poetą i publicystą. Pamiętamy Go jako Chełmiana Roku 2006, Honorowego Obywatela Miasta Chełm (2012) oraz Kawalera Orderu Uśmiechu (1977).
Wydarzenie ku czci pisarza będzie także wyrazem sprzeciwu wobec wojny (Solidarni z Ukrainą!)
Zapraszamy – wstęp wolny.
A1_3sztuki.jpg